06/11/16 11:20

Англия изпусна победата срещу Русия в добавеното време

Англия надигра Русия, но изпусна победата в добавеното време на най-очаквания сблъсък от груповата фаза на Евро 2016. Двата отбора завършиха 1:1. Двубоят започна на високи обороти и още седмата минута англичаните създадоха първото чисто положение. Уокър проби и подаде към Лалана, но ударът на англичанина бе избит от Акинфеев. В 22-ата минута крилото на Ливърпул Лалана пропусна втора добра възможност отново след подаване на Уокър, а ударът му мина встрани от вратата. До края на първото полувреме Англия доминираше, но така и не стигна до гол. Футболистите от Острова се проваляха основно в решаващите моменти, когато трябваше да стрелят точно или да направят извеждащ пас, въпреки че твърде лесно достигаха до наказателното поле на Русия. Русия започна по-активно втората част, но също не успяваше да стигне до чисто голово положение. Тенденцията се обърна в в 70-ата минута, когато чудесна атака на Англия приключи с удар на Рууни по земя, който с мъка бе избит от Акинфеев, а отбитата топка срещна напречната греда. При добавката Лалана нацели страничния стълб, но бе свирена засада. След тази ситуация англичаните отново вдигнаха оборотите и натикаха Русия в нейната половина. Така се стигна и го първия гол в 73-ата минута. Англия получи право да изпълни пряк свободен удар точно на границата на наказателното поле фронтално срещу руската врата. Кейн прескочи топката, а Ерик Дайър простреля Акинфеев. До 90-ата минута инициативата бе в ръцете на британците, но в добавеното време Василий Березуцкий се извиси и засече с глава центриране от ъглов удар на Шенников, изравнявайки резултата.