06/17/16 21:36

Хърватия ”изпусна” Чехия в прекъснат заради хулигански прояви мач

Отборът на Хърватия изпусна победата срещу тима на Чехия след серия грешки в края на мача, които позволиха на чехите да вкарат два гола и да изравнят за крайния резултат 2:2.   Хърватите надиграха напълно съперниците си и поведоха с голове на  Иван Перишич (37') и Иван Ракитич (59'), като изпуснаха и куп голови положения.    15 минути преди края обаче Милан Шкода успя да върне един гол.   Малко след това мачът бе прекъснат заради поведението на  хърватските запалянковци, които хвърляха факли и бомбички.   След подновяването на играта хърватският футболист Домагой Вида допусна страшна грешка като игра с ръка в наказателното поле и бе отсъдена дузпа за Чехия. Томаш Нецид бе точен за 2:2, като така и завърши мачът.   Така Хърватия пропусна възможността да се класира още сега за осминафиналите и ще трябва да изчака и третите мачове от група “D”.   Чехите, които все още нямат победа на Евро 2016, също запазват шансове за класиране.    В другия мач от групата по-късно в петък играят Испания срещу Турция.