06/18/16 08:24

Испания без усилия разби Турция и продължава на елиминациите

Действащият еврошампион Испания постигна лесна победа с 3:0 срещу Турция в късния мач от група „D“ в петък и така безпроблемно достигна фазата на елиминациите още преди изиграването на последните мачове от групите. Два гола на Мората и един на Нолито бяха напълно достатъчни срещу безидейните турци, които втори мач не успяха да впечатлят с изявите си. С успеха си Ла Фурия Роха вече е на осминафинал, с шест точки, като единствено хърватите могат да ги изпреварят, но не и да ги изхвърлят. Турция е без нито една точка в актива си от първите два кръга и в третия си двубой се изправя в директен сблъсък с Чехия за възмножността да стане един от четирите трети отбора в групите, които ще продължат напред. Чехите обаче също ще се борят за това, след като вече имат в актива си 1 точка след равенството 2:2 с хърватите. Андрес Иниеста изигра поредния си виртуозен мач, докато от турска страна нямаше абсолютно никакво желание и идея. Испания имаше нужда от десетина минути, за да влезе в ритъм, но след това бързо успя да наложи своето темпо. В 10-та минута след удар на Алваро Мората облиза гредата, а веднага след това Жерар Пике с глава стреля опасно. Хакан Чалханоглу създаде най-интересните възможности за Турция, най-добрата от тях - пряк свободен удар в 26-та минута. Към 28-та минута Испания вече насити тотално половината на съперника, и след две ситуации за гол, набързо вкара два. В 34-та Нолито центрира отляво, а Мората с глава по перфектен начин реализира за 1:0. Три минути по-късно, Нолито се разписа сам. Фабрегас центрира, а Мехмет Топал сгреши фатално, като не успя да изчисти с глава, а вместо това предостави топката за Нолито, който бе сам срещу Волкан, и вкара за 2:0. Испания направи 3:0 още в третата минута от второто полувреме, но с гол след явна засада. Жорди Алба получи отляво от Иниеста, но бе в засада, след което пусна към Мората, за да реализира той. Това попадение обаче приключи всичко като интрига, и доста уби темпото. Испания така или иначе контролираше всичко на терена, и няколко пропуска – на Бурак Йълмаз и Юнуш Мали, не затрудниха Давид Де Хеа до края.