06/21/16 21:08

Полша е на 1/8-финал с Швейцария, Украйна отпадна достойно

Отборът на Полша победи Украйна с 1:0 в мач от третия кръг в група „С“ на Евро 2016. Двубоят се изигра на „Стад Велодром“ в Марсилия. Нападателят на Фиорентина Якуб Блашчиковски в 54-ата минута вкара победния гол за Дружина Полска, който класира тима на осминафиналите на шампионата. Асистенцията бе на Аркадиуш Милик. Двубоят се изигра на „Стад Велодром“ в Марсилия. Първото полувреме бе равностойно с лек превес за украинците, които се стремяха да покажат, че имат своите футболни достойнства и не са най-слабият отбор в първенството. За момента водач в тази тъжна класация е отбрът на Русия, който приключи участието си на Евро 2016 снощи след унизителната загуба с 0:3 от Уелс. Левандовски поздравява голмайстора Блашчиковски. Дори след гола, който получиха, украинците играха напористо и нямаше да е незаслужено, ако бяха стигнали до равенството. В крайното класиране в групата Германия и Полша завършват с по 7 точки, Северна Ирландия остава с 3 и ще се надява да се класира сред най-добрите трети отбори, а Украйна си тръгва от Франция без спечелена точка. На осминафиналите Полша ще играе с отбора на Швейцария, а Германия с един от най-добрите трети отбори в групите си. Украйна – Полша 0:1 0:1 Блашчиковски (54) Украйна: Пятов; Федетски, Хачериди, Кушер, Бутко; Ротан, Степаненко; Ярмоленко, Зинченко (73 - Коваленко), Коноплянка; Зозуля (90 - Тимошчук) Полша: Фабиански; Ционек, Глик, Паздан, Йеджейчик; Капустка (71 - Гросицки), Криховяк, Желински (46 - Блашчиковски), Йодловиец; Милик (90 - Стацински), Левандовски „Стад Велодром”, Марсилия