06/22/16 21:20

Роналдо и компания ще играят срещу Хърватия на 1/8-финалите

Португалия и Унгария завършиха 3:3 в един от най-зрелищните мачове на Евро 2016 година досега, като лидерът на португалците Кристиано Роналдо, който бе силно критикуван за представянето си досега, изнесе много силен мач.   В другия мач от група “F” Исландия победи Австрия с 2:1.    Така за фазата на директните елиминации се класираха Португалия, Унгария и Исландия, а тимът на Австрия отпадна.   В следващата фаза отборът на Унгария като първи в групата ще играе срещу втория от групата на Италия. Португалците отиват напред като трети в групата и ще играят срещу Хърватия на 1/8-финалите. Исландия ще продължи срещу Англия.    Рзултатът в мача между Португалия и Унгария бе открит в 19-ата минута от ветерана в редиците на Унгария Золтан Гера, но малко преди края на полувремето Нани изравни след много добър пас от Роналдо.   В 47-ата минута Балаш Джуджак вкара от пряк свободен удар. Само три минути по-късно обаче Роналдо  отбеляза един от красивите голове на еврофиналите, след като много атрактивно се разписа  с пета.    В 55-та минута  Джуджак стреля силно, топката се отби в крака на Нани и се оказа  във вратата на португалците.    В 62-ата минута Роналдо отново се разписа, като този път отигра положението с глава. Две минути по-късно унгарците имаха шансо отново да поведат, но Салай разтресе близката греда.    В другия мач от група ”F” Исландия победи Австрия с 2:1 и така зае второто място в групата с по-добра голова разлика.    Това означава, че Исландия ще срещне Англия в осминафиналите, докато австрийците станаха поредният отпаднал от турнира.   Дади Бьодварсон откри резултата в 18-та минута.  След това обаче австрийските футболисти взеха инициатива и в 35-та минута Ари Скуласон задържа Дейвид Алаба за ръката в наказателното си поле и реферът Шимон Марчиняк отсъди дузпа. От бялата точка обаче Александър Драгович нацели гредата и топката излезе в аут.   В 60-та минута Алаба изведе Шьопф в голова ситуация и той изравни резултата с удар от около 15 метра.   В добавеното време обаче Траустасон успя да отбележи и така донесе победата на Исландия.   Така Исландия остана втори с 5 точки, колкото има и Унгария, но "маджарите" са с по-добра голова разлика. Трети остава тимът на Португалия с 3 точки, докато Австрия отпада с 2 на сметката си.