06/30/16 18:20

Григор Димитров победи Симон и продължава в третия кръг на Уимбълдън

Най-добрият български тенисист Григор Димитров победи с 3:1 (6:3, 7:6(1), 3:6, 6:4) 20-я в света Жил Симон и се класира за третия кръг на Уимбълдън.   Там той ще срещне американеца Стив Джонсън, който е №29 в ранглистата.   Досега двамата са си разменили по една победа - Джонсън спечели през 2015-а във Вашингтон, а Димитров го победи на Уимбълдън през миналия сезон.   Мачът между Григор Димитров и Жил Симон започна в сряда, но бе прекъснат заради дъжд след изиграването на само един гейм при резултат 1:0 за Димитров и 30:15 при сервис на Симон във втория гейм.   В четвъртък Григор Димитров започна много силно и поведе с 4:1 гейма и успя без проблеми да затвори сета при 6:3.   В началото на втория сет отново започна да вали леко и Симон отказа да играе, като дори заплаши да съди организаторите. След кратко прекъсване мачът бе подновен. Двамата си размениха по един пробив и стигнаха до 4:4 гейма. В крайна сметка сетът бе решен с тайбрек.   Третият сет бе за Симон - 6:4 гейма, но в края му Димитров показа много освободена игра.   Той продължи добрата си игра и в четвъртия сет, който спечели с 6:4. В началото българинът допусна пробив в подаването си, но после успя да го върне, за да изравни при 4:4, и да спечели следващите два гейма и да вземе сета и мача..    Григор Димитров има много труден сезон. Преди Уимбълдън той записа шест поредни загуби.