08/01/12 00:14

Франция завърза възела в група А, клъвна Аржентина

Франция се наложи със 71:64 над Аржентина в група А на Олимпийския баскетболен турнир при мъжете. С победата на „петлите“ групата съвсем се завърза, и с изключение на мега-фаворита САЩ и аутсайдера Тунис, всички останали четири тима са с успех и загуба дотук. Първите четири от всяка от двете групи отиват на четвъртфинал. Двубоят между Франция и Аржентина бе един от най-интересните на турнира, като до финалните минути имаше интрига. Двата отбора си поделиха по една четвърт преди почивката, и французите се оттеглиха само с три аванс – 32:29 след ...