08/09/12 19:50

Бокс: Световна шампионка от Ирландия триумфира в категория до 60 кг

Шампионката от последните четири световни първенства Кейти Тейлър (Ирландия) спечели титлата в категория до 60 килограма на олимпийския турнир по бокс за жени. 26-годишната Тейлър победи на финала рускинята София Очигава с 10:8 (2:2, 1:2, 4:1, 3:3). Очигава започна по-добре и водеше в резултата до средата на мача, но в третата четвърт ирландката нанесе своя удар и с 4:1 точки обърна до 7:5, след което запази аванса си в последната част. Така Тейлър записа трета поредна значима победа над Очигава след финалите на последното световно и на последн...