08/15/12 19:53

Юношеският национален отбор победи Хърватия и е на 1/4-финал на Европейското

Националният отбор на България за юноши до 18 години се класира за четвъртфиналите на Европейското първенство по баскетбол, дивизия "А" в Литва.В последния си мач от група "Ф" българите се наложиха над лидера Хърватия с 84:65 (27:18, 23:11, 20:18, 14:18) точки и завършиха на второ място в класирането с 8 точки актив. Българският тим изигра силно първо полувреме, а през второто успя да задържи преднината си в резултата. Най-полезен за България бе Александър Везенков със 17 точки и 7 борби. Николай Грозев добави 14 точки, а Крис Минков - 12 точки...