09/01/12 15:27

Сър Алекс пред своя мач номер 1000 в Англия

Откакто пристигна на „Олд Трафорд“ през ноември 1986 година сър Алекс Фъргюсън чупи рекорд след рекорд в Манчестър Юнайтед. 25 години шотландецът води тима. А утре ще го изведе в своя мач номер 1000 за първенство. Постижението му е уникално, особено като се има предвид, че сър Алекс е спечелил близо 60 процента от всички тези мачове. Юнайтед е записал едва 168 загуби в последния четвърт век. Под ръководството на шотландския колос, „червените дяволи“ печелят средно по 2,03 точки на двубой. Тимът е отбелязал 1863 гола и е допуснал само 890, което...