11/25/12 19:52

Фетел е новият световен шампион във Формула 1

Себастиан Фетел е новият световен шампион във Формула 1. Германецът не спечели последното състезание за годината в Бразилия на пистата „Интерлагос“, но завърши на шеста позиция, която бе достатъчна за него. По този начин той стана най-младият трикратен световен шампион във Формула 1. Дженсън Бътън спечели последното състезание, като остави зад себе си Фернандо Алонсо и Фелипе Маса. В последния старт за сезона, който е под номер 20, германският пилот на Ред Бул изостана на 9.453 секунди от победителя Дженсън Бътън, докато претендентът за титлата...