10/25/13 23:29

Лил се изкачи на второто място срещу 10 от Нант

Лил изкова доста измъчен успех с 1:0 над Нант в мач от 11-ия кръг на френската Лига 1. Възпитаниците на Рене Жирар хвърлиха доста сили в търсене на победата, която ги изстреля поне временно на второто място в класирането. Първото полувреме не бе особено зрелищно, като действията се развиваха предимно в средата на терена, а напрежението пред двете врати беше в резултат най-вече след изпълнения на статични положения. Лил все пак бе по-активният тим и на няколко пъти основните атакуващи играчи на гостите Саломон Калу, Нолан Ру и Рони Роделин опита...