12/15/13 18:31

Шалке се върна на правия път след успех над Фрайбург

Шалке 04 се върна на пътя на победите, след като се наложи с 2:0 над Фрайбург в мач от 16-тия кръг на Бундеслигата. След две поредни загуби от Хофенхайм и Борусия Мьонхенгладбах, „кралскосините“ се справиха със съпротивата на Фрайбург и завоюваха трите точки. Първото полувреме отиваше към нулево равенство, когато в 44-та минута Шалке откри резултата след нещастен автогол на Николай Мюлер. Джеферсън Фарфан центрира от корнер, но нито един футболист на Шалке не успя да засече топката в малкото наказателното поле. Там обаче бе Николас Хьофлер. Топ...