01/06/14 23:48

Петерханзел поведе на Рали Дакар

Защитаващият титлата си при автомобилистите на Рали Дакар Стефан Петерханзел поведе в състезанието, след като спечели оспорвания втори етап от него. Петерханзел завърши на 46 секунди пред Карлос Сайнц, и на 5:34 пред Гиние Де Вилие. Петерханзел води в генералното класиране при автомобилите с 28 секунди пред Сайнц, и има аванс от 4:10 пред Насер Ал-Атиах. Сам Съндърланд спечели етапа при мотоциклетистите, през Франсиско Лопес и Жоан Бареда Борт, като последният продължава да води в генералното класиране при моторите. Третият етап е на север от С...