Любимци в новините: постоянни и променливи величини

Наблюдението на новинарските сайтове от юли до началото на ноември 2012 г. регистрира няколко интересни нюанса в медийното отразяване на политическия живот. От една страна се запазиха устойчиви стари тенденции, от друга – започнаха да се оформят нови особености в присъствието на политическите субекти в новините. Какво показват детайлите? Първенецът Борисов: ...

Публикувано на 11/18/12 16:20

Family guy

Не може да се  каже, че съм фен на Family Guy, хуморът ми се вижда прекално изтъркан, за да ме впечатли, а и опитите за заигравка с различни злободневни теми не им се получава особено добре.

Това видео ме накара да се зачудя над сценариите им като цяло. Не съм сигурна дали в думите на Дъг има нещо вярно, но ми е любопитно какъв процент от публикуваните видеота в ютубата се използват за събиране на свежи идеи от тв сценаристи и в какъв процент от случаите си правят труда да се свържат със създателите на клиповете.


Filed under: бръмчащи мисли, звук и цвят, култура уж Tagged: авторско право, видео, филм

ÇA IRA (Ще стане!)


Днес съм в страхотно настроение.

Замислям се до каква степен неудачите ни се дължат на нашия мързел, на предварително отчаяние, на склонност към фаталистично-неангажирана коментарна позиция (казано просто - "Нищо не'а да стане").

А всъщност - познавам десетки хора, които без подкрепа и с ограничени средства са променили къщата си, жилищния си блок, квартала си, фирмата си, утвърдени практики в институцията/бизнеса, в които работят. Променят и продължават да променят града си.

В крайна сметка - променят държавата си, всеки ден.

Естествено, немалка част от тях са ми съученици. Логично, нали?

Та днес сутринта търках подметки по "Раковска" в състояние на тихо примирение и криза на ентусиазма (казано просто - вършех с нежелание рутинна работа и нищо не ми се правеше). И видях това:


А после влязох в нета и видях това:

и ...
(Клик за по-голяма - парламентарно питане от Иван Костов до Министъра на РРБ за проекта "Алея първа" и проекта за ОУП на Варна - два темела на влиянието на ТИМ във Варна)

Нищо няма да стане ли?

Ще стане. Защото го правим.
.

Парламентът прие предложенията на СДС за забрана на отглеждането на ГМО в България

Съюзът на демократичните сили винаги е водил последователна политика по отношение на забраната на ГМО и е отстоявал идеята за България, свободна от ГМО. Приоритет на страната ни трябва да бъде производството на биологични продукти и защитата на традиционното ни производство и биоразнообразие. С активното участие на народните представители от синята партия днес бяха приети [...]

„Вишнева градина”


От А.П. Чехов, постановка на Крикор Азарян в Народния театър.

Аз ли не бях в настроение или просто "Вишнева градина" в посмъртния прочит на Азарян е прекалено високо изкуство за мен? Но нека започна с "ниските топки", за да градирам прочита си до този основен въпрос, от който до голяма степен зависи крайното ми разочарование (хлъц!) от постановката.

Отдавна не бях сядал на толкова заден ред в театър (бях на предпоследния ред на партера) и за първи път ми правеше впечатление толкова какви бяха реакциите на публиката. Малоумен смях в неподходящите моменти (т.е. които изобщо не са смешни) и искрен смях на тъпите шеги (май започвам да разбирам Иво Христов, който негодуваше срещу "публиката на Павлов"). Честно казано не разбирам какво налага присъствието на вторите в едно подобно сериозно представление, но явно само това продава за пред българска публика. Но пък доколкото си спомням в "Чайка" смешните моменти изобщо липсваха...

Много бях разочарован от играта на иначе "планетарния" актьорски състав. Мария Каварджикова ми харесваше до третия път, в който я гледах някъде, оттам нататък всичко се играе по един и същ начин, думите се изговарят по един и същ начин, жестовете са еднакви и т.н. Явно "Вишнева градина" не е причина това да се променя по какъвто и да е начин. Деян Донков чак във финалните си монолози показа, че му се играе, иначе и той ми изглеждаше безкрайно статичен и монотонен. Захари Бахаров декламираше като шестокласник и дори и Валентин Ганев ми изглеждаше банален и скучен, което си е направо странно... И само един Наум Шопов с гениален финален монолог + гореспоменатите монолози на Деян Донков, не могат да извадят пиесата откъм актьорска игра.

И накрая, светла му памет на проф. Азарян, но според мен тази пиеса си е за него. Както самият той казва в този прочит на "Вишневата градина" основният въпрос, основният ракурс, който го е занимавал е за преходността – "Как си мина животът, без да го усетим". Тъй че тази пиеса си е само негова. Тя много трудно ще бъде разбрана от широката публика, а може би няма и нужда да бъде разбирана...

Снимки: интернет страница на Народния театър

Бързи връзки


Търсене


Архив

RSS Абонамент

Новини от Грамофон

"Новини от Грамофон" - Следете последните новини от България и чужбина обединени на едно място. Обновяват се през 1 минута.

 

  •  

Ново: Публикуване