Глобализация и фрагментация

http://ruslantrad.com/2012/12/29/globalizatsiya-i-fragmentatsiya/

Някои думи за двата процеса, които според мен се развиват едновременно и са взаимосвързани – глобализацията и фрагментацията. Докато светът върви към превръщането си в едно все по-голямо село, то държавите на местно ниво се концентрират върху националната си същност.

Текстът е писан към края на 2011 година, затова някои от процесите днес не са включени, но вярвам, че не е болезнена липсата им.
Глобализация и фрагментация

мода = шапка + кубинка = торта

http://mikiblue.com/2012/12/29/fashion-hat-the-combat-boots-cake/

Отново със задна дата да ви представя 12-тото Тортено предизвикателство – Февруари 2012, Тема: “МОДА” Участвах с две торти. Първата торта беше за РД на мама. Първоначалната идея нямаше нищо общо с крайната визия на тортата, както и нямаше нищо общо с модата, но накрая се получи една шапка с орхидеи, любими цветя на мама. [...]

Финтирането за демонтирането на съветския окупатор

http://ivo.bg/2012/12/29/%d1%84%d0%b8%d0%bd%d1%82%d0%b8%d1%80%d0%b0%d0%bd%d0%b5%d1%82%d0%be-%d0%b7%d0%b0-%d0%b4%d0%b5%d0%bc%d0%be%d0%bd%d1%82%d0%b8%d1%80%d0%b0%d0%bd%d0%b5%d1%82%d0%be-%d0%bd%d0%b0-%d1%81%d1%8a%d0%b2%d0%b5/

Кошлуков се шегува в предаването „Фактора Кошлуков”, а Йорданка Фандъкова се „надява” ( сякаш нищо не зависи от нея) от екрана на проправителствената ТВ 7…

Това се разбра от техния разговор по темата за паметника на съветските окупатори, който стърчи над българската столица- и не това предизвикателно пъчене очевидно е проблемът в очите на управляващите, а „околното пространство”, за разкрасяването на което Фандъкова се „надява” да има международен конкурс. След което, може би, ще имаме все така застрашителен паметник на лъжата за благодарността ни за окупирането на България, но вече легитимиран от международно проектирани красоти.

Ех, Достоевски, Достоевски..Какво ли би казал, ако знаеше по какъв начин се спекулира днес у нас с твоето възклицание „красотата ще спаси света”- искат да я употребят за фон на доста грозни цели!

Както ще се убедите от цитатите, водещият Кошлуков (поне при прочита на текста, без да се долавя ироничната интонационна среда) звучи уж много сериозно , направо като съмишленик на инициаторите за демонтиране на паметника, но накрая приключва тирадата си с…”шегувам се, разбира, се”.

Ето шегаджийския разговор, цитиран от агенция „Фокус”:

Водещ: А какво е мнението ви за прословутата дискусия за Паметника на съветската армия, който е на пъпа на града и го виждаш ясно и красиво, най-високо от всички други в София. Има инициативни комитети – искат да бъде преместен, да бъде премахнат от там. Никой не говори да бъде унищожен, но очевидно има огромни спорове дали там му е мястото, дали трябва да има паметник на такава армия тук, в центъра.
Йорданка Фандъкова: Те споровете… Там случаят е по-различен, защото за НДК говорим за нещо, което на практика почти го няма вече…
Водещ: Да, но другият голям паметник, който дразни обществеността, е този.
Йорданка Фандъкова: Но при другия случай както има „за”, така има „против”. Но това, което общината направи – ние обявяваме един конкурс, който се надявам да бъде и международен конкурс за цялото пространство, за оформянето на княжеската градина…
Водещ: Около паметника, да.
Йорданка Фандъкова: … и очакваме да получим едни много модерни и съвременни, добри идеи.
Водещ: Но в този конкурс включва ли се преместване на паметника?
Йорданка Фандъкова: Не сме залагали такова условие, за да може всеки…
Водещ: Заложете на всяка цена, госпожо Фандъкова.
Йорданка Фандъкова: … всеки, който има идеи, да ги разработи с, без и това как вижда това пространство.
Водещ: Да ви кажа нещо – както и да го виждате, това е армия окупатори. Няма никакво място в центъра на София! Нищо хубаво не е дошло. Не е умрял един съветски войник, не са за паметник. Махайте ги тия от там! Това е моето мнение. ШЕГУВАМ СЕ, РАЗБИРА СЕ „

Империя на прогресиращото зло…

http://de-zorata.de/blog/2012/12/29/imperija-na-progresirashtoto-zlo/

Милен Радев Както се и очакваше руският президент Путин одобри закона, забраняващ на американски граждани да осиновяват деца от руски сиропиталища. Законът приет преди това от двете камари на руския парламент е замислен като незавоалирано “отмъщение” за американския т.н. “Закон Магнитски”. Този закон отнема на висши фигури от кремълската съдебна, полицейска и административна клика, влизащи [...]

Иван Кирков за свободата

http://de-zorata.de/blog/2012/12/29/ivan-kirkov/

Милен Радев Преди една година точно в коледните дни получих от Атанас Киряков неговия филм “Иван Кирков”. Отново и отново впечатлен и от филма, и от таланта и мъдростта на неговия главен герой реших да кача последните кадри в YouTube за да могат да ги видят и онези, които няма как да си набавят това [...]

Дванайсетте пътника

http://feedproxy.google.com/~r/blogspot/JTvzU/~3/hBaCYu_iFe0/blog-post_29.html

Да се заредим новогодишно. :) 
Това беше една от любимите ми приказки като дете, отчасти и заради илюстрациите, месеците изглеждаха толкова весели и ... малко крейзи. И независимо от това си е прекрасна, приказна класика. :)


Г.Х.Андерсен. 12 пассажиров.
Изображение от Illustrators.ru
Навън беше люта зима. Ясното небе бе посипано със звезди, а въздухът бе чист и неподвижен.
— Тряс! — счупи някой една стара саксия о вратата на съседа.
— Бум! Бум! — изгърмя някъде пушка.
Хората празнуваха настъпването на Новата година. Градският часовник започна да бие полунощ.
— Тра-ра-ра-ра! — затръби рогът на пощальона.
Голямата пощенска кола се приближаваше към градските врати. Тя носеше дванайсет пътника, повече хора не можеше да побере: всички места бяха заети.
— Ура! Ура! — крещяха хората по къщите, където се бяха събрали да посрещнат Новата година. С последния удар на часовника те станаха от местата си с пълни чаши в ръце и започнаха да пият за здравето на Новата година.
— Здраве и щастие за Новата година! — чуваше се от всички страни. — На вас една хубава женица! На вас повечко пари! Край на всички скърби и неволи!
Такива бяха пожеланията на хората, които чукаха чашите си. А в това време пред градските врати спря пощенската кола с дванайсетте пътника.
Кои бяха тия пътници?
Всеки от тях имаше паспорт и багаж. Освен туй те носеха цял куп подаръци за мен, за теб и за всички жители на града. Кои бяха те, защо бяха дошли, какво бяха донесли?
— Добро утро! — извикаха пътниците на пазача пред градските врати.
— Добро утро! — отвърна пазачът, защото часовникът беше ударил вече полунощ.
— Вашето име? — попита пазачът тоя, който слезе пръв от колата.
— Вижте в паспорта и ще узнаете — отвърна първият пътник. Той беше здрав мъж в меча шуба и с подплатени обуща. — Аз съм тоя, на когото мнозина от хората възлагат големи надежди. Ела утре при мен: ще ти дам да се почерпиш за Новата година. Аз пръскам наляво и надясно пари, уреждам балове — цели тридесет и един бала! Повече нощи не мога да губя! Моите кораби са замръзнали в пристанището, но в кантората ми е топло и приятно. Аз съм търговец, наричат ме Януари и нося със себе си само сметки.
След него слезе вторият пътник. Той беше веселяк — луда глава. Имаше вид на театрален директор, на карнавален разпоредител — с една дума, личеше си, че е роден само за увеселения. Багажът му беше една голяма бъчва.
— С тая бъчва ще направим добър гуляй — каза той. — Аз обичам да веселя другите, а така също и самия себе си. Но аз живея всичко на всичко двадесет и осем дена. Наистина понякога ми прибавят още един ден, но туй не ме интересува. Ура!
— Тук е забранено да се вика! — рече пазачът.
— Това не се отнася за мен! Аз съм княз Карнавал и пътувам под името Февруари. В тоя миг от пощенската кола слезе третият пътник. Той се държеше важно и бе дигнал високо главата си, защото беше роднина на „четиридесетте мъченици“ и минаваше за предсказвач на времето. Тая длъжност, разбира се, не беше много доходна и затова той имаше твърде мършав вид. В петлицата му бе забодено букетче от мънички, съвсем мънички теменужки.
— Март, марш! — извика му четвъртият пътник и го удари по рамото. — Не чуваш ли! Тичай скоро в караулната стая: там пият пунш, твоето любимо питие. Ето, оттук усещам миризмата му. По-скоро, по-скоро, господин Март!
Но туй не беше истина. Четвъртият говореше това само за да се избави от своя досаден другар. Сам той изглеждаше твърде голям мързеливец; не обичаше никак работата и използуваше най-малкия случай, за да празнува.
— Едно е само лошо: в света няма нищо постоянно! — каза Април. — Ту слънце грее, ту дъжд вали, хората ту пристигат, ту заминават. Аз съм агент по наемане на квартири, каня на сватби, уреждам погребения — с една дума, мога и да се посмея, и да поплача. В куфара си нося летен костюм, но ще бъде смешно да го обличам. Сега да, ето какъв съм аз. За по-голяма тържественост ходя с летни чорапи и със зимни ръкавици.
След него от колата слезе една дама.
— Госпожица Мая! — препоръча се тя.
Тя беше облечена в тънка лятна рокля и носеше галоши. Цветът на роклята й напомняше цвета на млади липови листа, а косата й бе обкичена с анемонии. От нея лъхаше такъв силен мирис на дива смола, че пазачът не можа да се сдържи и кихна!
— Наздраве! — извика му девойката.
Колко мила беше тя! И каква певица! Не театрална, не улична, а горска певица. Тя бродеше из свежите зелени гори и си пееше за собствено удоволствие.
— Сега иде младата дама! — извикаха седящите в колата.
И наистина от колата слезе млада дама — хубава, горда, нагиздена. През най-дългия ден на годината госпожа Юния даваше бал в къщата си, за да имат гостите време да изядат всички поднесени им закуски. Тя, разбира се, си има свой файтон, но пътуваше заедно с другите в пощенската кола, за да покаже, че не е горделива. Тя не пътуваше сама. С нея беше по-малкият й брат Юли.
Той беше тлъстичък господин в летен костюм и със сламена шапка. Багажът му не беше голям, защото при силна жега всеки товар досажда. Той носеше със себе си само бански гащички, а туй, разбира се, не бе много.
След тях слезе от колата самата им майка, госпожа Августа, продавачката на плодове, притежателка на много рибници, селянка в широка фуста. Тя беше дебела и пъргава, сама се грижеше за всичко и със собствената си ръка черпеше с бира работниците из полето.
— С пот на лицето ще изкарваш хляба си! Тъй е писано в библията! — каза тя. — Най-напред труд, а после разходки, танци, игри на чист въздух!
Да, чудна стопанка беше госпожа Августа.
След нея слезе пак мъж, художник пейзажист, господин Септември. Той се готвеше да покаже на гората, че листата й могат да променят цвета си и да станат чудно хубави. Стига само той да вземе четката — и гората ще почне да гори ту в пурпурни, ту в златни багри. Художникът можеше да свири с уста като щурец и беше голям майстор в работата си. Той украсяваше бирената си чаша с хмелни клончета — с една дума, разбираше от хубавото. Той свали от колата само една кутия с бои и това беше целият му багаж.
След него се яви един земеделец, който мислеше само за оран, сеитба и лов. Господин Октомври — тъй наричаха земеделеца, носеше пушка и водеше едно куче, а ловджийската му чанта беше пълна с орехи. Той имаше много багаж: беше помъкнал дори и един плуг. Разправяше нещо за селското стопанство, но от силната кашлица и охкане на съседа му не можеха да се чуят неговите думи.
Тоя съсед пък беше Ноември. Той имаше толкова силна хрема, че вместо кърпичка държеше под носа си цял чаршаф и все пак, според думите му, той трябвало да придружава работниците и да им търси работа за през зимата. Разбира се, Ноември не се съмняваше, че настинката му ще мине, щом започне да сече дърва, защото той беше най-добрият дървар от цялото дърварско сдружение. Вечер той работеше дървени кънки, тъй като знаеше, че след няколко седмици ще има голяма нужда от тия троши-колена.
Най-сетне слезе и последният пътник — старата бабичка Декемврия с мангала. Тя трепереше от студ, но очите й блестяха също като звезди. Ръката й държеше една саксия, в която беше посадена малка елхичка.
— За това дръвче — каза тя — аз ще се грижа сама, за да може то да стане голямо и да стигне до тавана на Бъдни вечер. Тогава по него ще изникнат запалени свещици, златни ябълки и много други играчки. Моят мангал топли като печка. Аз ще извадя от джоба си книжката с приказки и ще почна да чета на глас. Тогава всички деца в стаята ще стоят мирно, а кукличките по елхата ще оживеят. Восъчният Дядо Мраз ще слезе долу и ще целуне поред всички хора в стаята. Той ще целуне така също и децата, които стоят отвън пред вратата и пеят коледарски песни.
— Сега колата може да мине! — рече пазачът. — Всички пътници слязоха от нея. Да дойде другата кола!
— Преди това нека дойдат дванайсетте гости при мен! — извика началникът на стражата. — Паспортите ще останат у мен. Те са издадени на всекиго само за един месец. След изтичането на срока аз ще отбележа в паспорта и поведението. Господин Януари, моля, влезте!
И господин Януари влезе.
Когато измине годината, аз ще кажа какво донесоха тия дванайсет пътника и на теб, и на мен, и на всички останали. Сега още не зная това, пък и те сами не го знаят, защото времето, в което живеем, е много интересно и всеки месец ни носи хиляди изненади.

Х.К.Андерсен
Източник

 

Защо да рекламираме във Facebook?

http://feedproxy.google.com/~r/socialevo-rss/~3/j87Kzj_HJxw/zashto-da-reklamirame-vav-facebook-423210

Защо да рекламираме във Facebook?

Няма нужда да ви убеждаваме в предимствата на онлайн рекламата пред традиционната. И все пак – някои от основните й плюсове пред традиционната реклама са:

  • Възможност за таргетиране;
  • Интерактивност;
  • Измеримост;
  • Оптимизация на рекламните послания и рекламните канали;
  • Изграждане на онлайн общество;
  • Много по-голяма ефективност;
  • Постоянно увеличение на възвръщаемостта.

 

Но с какво Facebook рекламата може да бъде полезна на вашия бизнес? Тя е важен инструмент от арсенала на онлайн рекламата, защото социалната мрежа отдавна не е място за безгрижно забавление. Особено за бизнеса. А с наближаването на Новата година идва и времето за годишни доклади, отчети и най-вече за равносметки. Нека да си припомним данните, които ни предоставиха от Facebook в началото на третото тримесечие на 2012 година.   

Социалната мрежа (а покрай нея и рекламодателите) се радва на 1 милиард активни потребители месечно, като 58% от тях са активни всеки ден. Те прекарват средно по 06:35 часа месечно в мрежата от десктоп устройства. Мобилните потребители са нараснали с 61%. Активните посетители на Facebook през мобилни устройства възлизат на 600 милиона месечно.

По отношение на онлайн рекламата таргетирането по социални критерии като например харесвания и интереси, връзки с приятели, активности и пр. се оказва доста по-ефективно от гледна точка на бюджета, защото:

  • При по-широко таргетирана кампания чрез Facebook реклама се достига до целевата аудитория с точност 95% при средна стойност за онлайн реклама от 72%. Това спестява около 25% от разходите.
  • При тясно таргетирана кампания Facebook рекламата ни осигурява около 90% обхват в таргета при средна стойност общо за онлайн рекламата 35%. Тук спестяванията са още по-големи – около 60% от разходите.

 

Всеки ден в света има около 3.2 милиарда харесвания и коментари. Това доказва, че Facebook е едно наистина ангажиращо място. С промяната в рекламите – техните позиции и размер – от Facebook обещават над 8 пъти увеличение в ангажираността с постовете от фен страници. Всичко това звучи чудесно, ако не отчитаме факта, че поради насищането на социалната мрежа с рекламодатели постовете сами по себе си достигат до много малка част от феновете на страницата. Адекватната комуникационна стратегия и целенасоченото управление на рекламните бюджети във Facebook преодоляват ограниченията, поставяни от социалната мрежа, и водят до реални резултати.

Според статистиката, предоставена от Facebook, рекламата в социалната мрежа повишава и физическите продажби. Анализите показват, че почти 50% от кампаниите във Facebook в световен мащаб водят до петкратно увеличение на възвръщаемостта на инвестициите за реклама. При 20% от кампаниите Facebook рекламата е довела до над 3 пъти увеличение на ROI.

Facebook рекламата е много полезна за разпознаваемостта на бранда, както и за увеличение на онлайн продажбите. Тя води до 31% по-голяма познатост на марката, 98% по-голям отклик на рекламата и до 192% по-голям дял на конверсиите в сравнение със средните стойности за онлайн рекламата.

И понеже най-важни са потребителите и тяхното доверие в бранда, данните сочат, че 92% от хората се доверяват на препоръка за продукт от семейство и приятели. При традиционната реклама (телевизионна, радио, печатна) този процент е едва 47%.

С нетърпение очакваме новите данни, обхващащи изцяло и последното тримесечие на 2012 година – най-активното време от годината, което кипи от есенно-зимни кампании. Дали ще се изненадаме от информацията – как мислите? Дотогава можем да си пожелаем една още по-успешна година за българския бизнес във Facebook!

Страници: 1

Бързи връзки


Търсене


Архив

RSS Абонамент

Новини от Грамофон

"Новини от Грамофон" - Следете последните новини от България и чужбина обединени на едно място. Обновяват се през 1 минута.

 

  •  

Ново: Публикуване