07/16/09 09:46

Черно море проби бетона на Искра Стал само веднъж

Черно море излъга с 1:0 Искра Стал в първи мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа. Моряците взеха много ценна победа, но твърде крехка и крайният победител от двойката ще се реши след седмица в Молдова. Единственото попадение в мача, който се игра на стадион "Лазур" в Бургас, вкара Мирослав Манолов в 44-ата мин. Футболистите на Черно море тотално надиграха колегите си от Иска Стал, но се сбъскаха с молдовския бетон и трудно достигаха до голови възможности. Гостите непрекъснато накъсваха и рушаха играта и в крайна сметка си тръгнаха само с гол пасив. Черно море започна здраво мача и още в началото можеше да вкара, но Миро Манолов не се възползва от пас на Кривия. Отговорът на молдовците обаче не закъсня и те едва не откриха, но Илко Пиргов спаси вратата си. В 11-ата мин. новото попълнение на варненци Здравко Лазаров пое топката в ляво от дъгата на наказателното поле, последва мощен шут, но вратарят на молдовците се намеси авторитетно. В тези минути моряците всячески се опитваха да вкарат, но футболистите на Искра Стал бяха изградили бетон пред вратата си и умело се защитаваха. Българите правеха каквото си пожелаят в средата на терена, но така и не успяваха да създадат чиста голова опасност пред Гайдукевич. В 28-ата мин. Колибали изпусна от пет метра да опъне мрежата на молдовците. Йордан Юруков центрира остро в наказателното поле на Искра Стал, където Колибали бе оставен непокрит, но малиецът с глава пропусна. Последва и мощна тупалка на Юруков, но топката профуча над гредата. Все пак логичното се случи минута преди края на полувремето и Черно море вкара. Миро Манолов напредна по дясното крило, пусна топката към Юруков, който продължи към Жоро Илиев, халфът се измъкна и масторски прати коженото кълбо отново у Миро Маноров, нападателят се завъртя и с левия крак от точката на дузпата опъна мрежата за 1:0. През второто полувреме футбол почти не се игра. Момчетата на Никола Спасов владееха инициативата, надиграваха гостите си от Молдова, но така и не стигаха на опасна близост до вратата им. От своя страна футболистите на Искра Стал забъркаха як бетон в защита и не даваха никакъв шанс на моряците. Така Черно море заслужено взе мача, но моряците ги чакат трудни минути в Молдова след седмица. ЧЕРНО МОРЕ - ИСКРА-СТАЛ 1:0
1:0 Манолов (44)

ЧЕРНО МОРЕ: Пиргов, М. Лазаров, Кулибали, Ал. Александров, Бачев (84-Милен Петков), Борносузов, Илиев (68-Даниел Георгиев), С. Александров, Юруков, Манолов, Здр. Лазаров (65-Какалов)

ИСКРА-СТАЛ: Гайдукевич, Стинга, Осипенко (85-Романюк), Хауши, Рудак, Тофан, Маналиу (61-Киликевич), Фещенко (87-Окинка), Журка, Стахив, Бурковский