03/05/10 09:03

Нощта на контролните срещи

Вчерашната вечер бе официална дата от календара на на ФИФА за контролни срещи на националните отбори. Затова и повечето национални формации се постараха да намерят подходящ съперник, с когото да се срещнат. Ето и резултатите от играните контроли снощи.Испания победи с 2:0 отбора на Франция на „Стад дьо Франс"в Париж. Головете отбелязаха Давид Вийя в 20-ата и Серхио Рамос в 45-ата минути. Гостите не оставиха икакви шансове на „петлите" и ги надиграха напълно. Вратарят Икер Касияс се изравни с ветерана Раул по участия в националния отбор на Испания, като и двамата имат по 102 мача с националната фланелка и разделят втората позиция. Първото място се държи от Андони Субисарета, който има 126 срещи за Испания.Аржентина на Диего Марадона стигна до 1:0 при гостуването си на Германия в приятелски двубой, който се игра на „Алианц Арена" в Мюнхен. Сблъсъкът на световните шампиони бе решен от едно единствено попадение на Гонсало Игуаин в самия край на първата част.„На световното първенство през лятото ще отидем с ясното съзнание, че не сме спечелили нищо от Мондиал 1986 насам и ще се постараем да триумфираме в ЮАР", каза Марадона след мача.Той не пропусна да се заяде с журналистите в своята родина и ги обвини, че имат проблеми с очите и не виждат с колко добри играчи разполага Аржентина. За 18 месеца като национален селекционер Марадона ходеше с оставката си в джоба, след като едва класира Аржентина за Мондиал 2010 и извъртя през състава повече от 100 играчи.sport.bpost.bg