05/10/10 11:20

“Челси” триумфира, прегази “Уигън” 8:0

“Челси” стана шампион за 4-ти път в историята, като подпечата титлата си по особено убедителен начин. “Сините” от Лондон буквално прегазиха “Уигън” със 8:0 на свой терен, за да не оставят никакво съмнение, че заслужават да са първи. В същото време “Манчестър Юнайтед” също разгроми “Стоук Сити” с 4:0, но остана на точка зад новия шампион. Карло Анчелоти изведе столичани до върха още в първия си сезон като мениджър, в който отборът от “Стамфорд Бридж” събра актив от 86 точки срещу 85 за “червените дяволи”. “Челси” даде да се разбере, че няма да допусне изненада срещу “Уигън” рано-рано - още в 6-ата минута Никола Анелка откри резултата. Мачът на практика беше решен още в 32-рата минута, когато Гари Колдуел получи червен картон, а Франк Лампард удвои от дузпа. Домакините обаче не спряха дотук, а превърнаха последния си мач в шампионско пиршество. Саломон Калу направи 3:0, след което дойде часът на Дидие Дрогба. Нападателят от Кот д`Ивоар реализира хеттрик, с който спечели и голмайсторския приз във Висшата лига с 29 гола. Още веднъж за “сините” се разписа Анелка, а осмото попадение беше дело на Ашли Коул. [...] » прочети още