06/20/10 18:00

Парагвай с важна победа с 2:0 над Словакия

Парагвай с важна победа с 2:0 над СловакияНационалният отбор на Парагвай победи Словакия с 2:0 в мач от група F на Световното първенство в ЮАР. Парагвайският състав бе по-добрият и заслужено спечели първите си три точки на Мондиал 2010, като увеличи шансовете си за класиране на осминафиналите. Резултатът откри Енрике Вера, който се разписа в 27-ата минута на стадион "Фрий Стейт” в Блумфонтейн след много добър пас на Лукас Бариос. В 72-ата мин. Вера можеше и да вкара втория си гол в мача, но топката ударът му мина много близо до вратата на Муха. Вторият гол на парагвайците вкара Кристиян Риверос почти в края на мача - 86-ата минута.В последния си мач в предварителните групи южноамериканците трябва да победят Нова Зеландия, за да бъдат сигурни за осминафиналите.Отборите играха в следните състави:Парагвай: Вилар, Морел, Боне,...