07/03/10 17:15

Германия поведе срещу Аржентина с 1:0

Германия поведе срещу Аржентина с 1:0 с гол на Томас Мюлер още в третата минута след центриране от  фаул на Бастиян Швайнщайгер и грешка в защитата на аржентинците.  Победителят ще играе на полуфиналите срещу спечелилия срещата Парагвай – Испания, които играят по-късно в събота.Диего Марадона започна срещата със състав:  Ромеро,  Демикелис , Бурдисо,  Хайнце , Ди Мария , Игуаин, Меси, Тевес , Масчерано,  Отаменди , М.Родригес .Йоаким Льов заложи на:  Посо, Кр.Родригес , Болати, Верон , Гарсе, Самуел , Агуеро,  Гутиерес ,   Палермо ,  Д.Милито,  Андухар,  Пасторе . Участниците в другия полуфинал вече са ясни, след като в петък Холандия  отстрани Бразилия с 2:1, а Уругвай се наложи над Гана след дузпи с 5:3 при 1:1 в редовното време и продълженията.