07/18/10 15:13

Янаки Янакиев и Ангел Бабанов спечелиха третия Pro-Am турнир от веригата Zagorka Tennis Cup 2010

Варна /КРОСС/ Янаки Янакиев и Ангел Бабанов победиха в третия от четирите турнира на Zagorka Tennis Cup 2010. Купата им бе връчена от заместник-кмета на община Варна Коста Базитов и представители на Загорка на централния корт на ТК "Черно море - Елит". На финала те надделяха над Валентин Димов и Григор Фиданов с 9:5 гейма. Двойката-победител постигна успеха в напрегнат двубой и зарадва зрителите на централния корт с красив тенис в топлото време на юлските горещници. Сред специалните гости в публиката беше и министърът на физическото възпитание и спорта Свилен Нейков. До финала в оспорваната надпревара между тенисисти и любители от цялата страна, достигнаха представители на варненската тенис общественост. Янаки Янакиев е бивш състезател и шампион до 16 години. Неговият партньор Ангел Бабанов е бивш състезател по борба. В другата двойка, достигнала до финала, участваха Валентин Димов - настоящ състезател от отбора на страната ни за Купа Дейвис, и Григор Фиданов, бизнесмен от Варна.
Източник: Информационна агенция КРОСС