08/08/10 19:23

Манчестър Юнайтед спечели първата си купа за сезона, Бербатов вкара красив гол

Манчестър юнайтед спечели първата си купа за новия сезон, като надигра на стадион „Уембли” в Лондон шампиона Челси с 3:1 за суперкупата на Англия „Къмюнити шийлд”. Българинът Димитър Бербатов игра през второто полувреме и блесна с пасовете си и с много красив гол.След като отблъсна първоначалния натиск на домакините отборът от Манчестър наложи своя стил на игра през първото полувреме и създаде няколко изгодни положения за гол. Едно от тях реализира Антонио Валенсия след чудесни пасове първо на Скоулс, после на Рууни.Манчестър Юнайтед започна в нападение с Рууни и Майкъл Оуен, които след почивката отстъпиха местата си на новото попадение от Мексико Хавиер Ернандес и Бербатов.Именно Ернандес най-напред пропусна след прекрасен извеждащ пас на Бербатов, но по-късно отбеляза след подаване на...