09/05/10 21:18

МЛАДЕЖИТЕ ИЗПУСНАХА ЗЛАТОТО НА ЕВРОВОЛЕЙ

Младежкият ни национален отбор по волейбол до 19 г. изпусна изключителния шанс да спечели европейската титла на шампионата в Беларус. Играчите на треньора Николай Желязков загубиха на финала с 1:3 (23,-20,-15,-21) от тима на Русия, който стигна до златото без нито една загуба, като даде само 4 гейма на съперниците си в целия турнир. След като обърнаха първия гейм от 12:16 и 18:20 до 25:23, българите започнаха да трупат грешки, а руснаците – самочувствие. В третия гейм в тима ни настъпи пълно объркване. В четвъртия пък нашите дръпнаха с 3:0, той вървеше точка за точка до 19:19, но в крайна сметка Русия спечели с по-хладнокръвна игра. Най-резултатен за нашите беше Николай Пенчев с 16 т., а Венцислав Рагин записа 11. За руснаците с 19 се отличи Иван Никишин, а със 17 – Олег Шенталович. Второто място на младежите ни е обаче изключително постижение, защото никой ни ги слагаше в лидерските сметки от началото. Волейболът ни не беше стигал до финал от 1991 г. насам, когато пак младежите станаха световни шампиони в Кайро. Преди това имат и европейска титла от 1986 г. в Пазарджик.