09/14/10 10:24

Рафаел Надал спечели Откритото първенство на САЩ и влезе в историята

Рафаел Надал спечели Откритото първенство на САЩ и влезе в историятаРафаел Надал спечели Откритото първенство на САЩ за първи път в кариерата си и влезе в историята като най-младият тенесист, спечелил всичките четири турнира от Големия шлем.На финала 24-годишният Надал победи сърбина Новак Джокович с 6:4, 5:7, 6:4, 6:2. Мачът продължи 3.42 часа и бе прекъснат за около 2 часа заради дъжд. Испанецът започна много силно и поведе с 2:0. Джокович изравни резултата, но Надал успя да пробие в петия гейм и така взе сета. Джокович започна вторият сет много агресивно и поведе с 1:3 гейма, но Надал успя да изравни за 4:4, след което мачът бе прекъснат заради дъжд. След паузата сърбинът успя да измъкне сета с 5:7 гейма. В следващия сет Надал стигна до пробив за 2:1. Новак започна да има все повече трудности при сервирането си, но и успя да спаси много възможности за...