10/06/10 10:02

Куба също би Испания с 3:1 и излиза в директен спор с България

Волейболистите на Куба очаквано победиха Испания и ще се изправят срещу България в мач, който ще реши кой от двата отбора ще продължи борбата за световната титла. Победителят в групата ще се изправи на полуфиналите срещу тима на Сърбия, които успяха да надделеят в своята поток над фаворита Русия. Първите два гейма бяха трудни за Куба. В първия Испания води до 22:21, но грешки доведоха до обрат 25:22 в полза на кубинците. Във вторият гейм иберийците смазаха своя съперник с 25:15. Третият и четвъртият гейм обаче не предложиха същата интрига. Фаворитите в лицето на Куба успяха да вземат и в двата случая предните от 3-4 точки още в самото начало и успяха да я запазят до края, с което и спечелиха срещата. В другия важен за България мач Сърбия успя да победи финалистите...