10/21/10 20:56

Митко Иванков пусна само един гол срещу „Юнайтед”

„Манчестър Юнайтед” победи с 1:0 на свой терен „Бурсаспор” в среща от Група C на Шампионската лига, но очакваното с голям интерес българско дерби между Димитър Бербатов и Димитър Иванков не се състоя. Бербатов остана резерва за тима на „червените дяволи” и не бе необходимо да влиза в игра, тъй като „Юнайтед” контролираше двубоя от първия до последния съдийски сигнал. Иванков бе титуляр за „Бурса” и още в четвъртата минута трябваше да спасява опасен изстрел на Федерико Македа. Българският страж обаче се пропука в седмата минута, когато отбраната на турците остави Нани непокрит на около 25 метра от вратата. Без да се замисли португалското крило шутира и кълбото влетя в мрежата, въпреки отчаяния опит на Иванков да спаси.Ранният гол успокои допълнително играчите на „Юнайтед” и те без много усилия стигнаха до успеха. Играчите на „Бурсаспор” отправиха единствения си точен изстрел към вратата на англичаните чак в 90-ата минута. През цялото време турците се отбраняваха и демонстрираха, че са дошли на „Олд Трафорд” с мисълта да загубят с по-малко.