12/09/10 10:39

ЦСКА с невероятен успех срещу руския гранд Зенит

Волейболистите на ЦСКА успяха да победят руския гранд Зенит (Казан) в мач от Шампионската лига. Българският отбор се наложи като домакин с 3:2 (25:23, 16:25, 25:23, 22:25, 15:10). Зенит е трикратен шампион на Русия (2007, 2009, 2010), трикратен носител на купата на Русия (2004, 2007, 2009), победител в Шампионската лига (2008). Това е третият мач на "армейците" в Група "А" на турнира след загуба от германския Дженерали (Унтерхахинг) и победа над френския Кан. Червените започнаха много силно мача и взеха аванс от самото начало на първия гейм. До края задържаха двете си точки преднина и спечелиха с 25:23. Във втория гейм "червените" поведоха с 10:5, но руснаците го спечелиха с 24:16 след много силна серия от сервис на...