05/06/11 10:11

Португалски финал на Лига Европа

Португалски финал на Лига Европа Порто срещу Спортинг Брага ще е финалът за Лига Европа тази година. След като отстрани отбори като Ливърпул и Динамо (Киев) в четвъртък вечерта Брага отстрани  португалския гранд Бенфика и се класира на финала в турнира. Брага спечели реванша от полуфинала с 1:0 , като единственият гол отбеляза Кущодио в 19-та минута. Така след общ резултат 2:2 и гол на чужд терен Брага отстрани португалския гранд. В другата полуфинална серия отборът на Виляреал успя да спечели с 3:2 реванша срещу Порто, но отпадна, след като загуби в първия мач с 1:5. Домакините откриха резултата в 17-та минута с гол на Кани, но Хълк в 40-та и Фалкао в 48-ата минута дадоха предимство на Порто.  "Жълтата подводница" успя отново да обърне резултата в своя полза с попадения...