05/15/11 17:41

Аякс би Твенте с 3:1 и стана шампион на Холандия

Амстердам, Холандия /КРОСС/  Българският национален вратар Николай Михайлов и Твенте загубиха шампионската титла в Холандия, след като паднаха с 1:3 от Аякс. В Амстердам домакините взеха срещата, която трябваше да реши съдбата на трофея в местното първенство, съобщава Гонг.бг. Михайлов започна както обикновено сред титулярите на Мишел Продьом, но не успя да спре развихрилия се състав на Франд Де Бур. Пред претъпканите трибуни на "Амстердам Арена" домакините излязоха напред в резултата с попадение на Сим де Йонг, който бе точен в 23-та минута. В началото на втората част опитният Дани Ландзаат си заби автогол и по този начин Аякс дръпна чувствително – 2:0. Секунди по-късно Люк Де Йонг асистира на Тео Янсен, който върна интригата вкарвайки за отбора на Ники Михайлов – Твенте. Последва тотална доминация на гостите от Еншаде, но те не успяха да изравнят, а хиксът им беше достатъчен за втора поредна титла.
Източник: Информационна агенция КРОСС