06/05/11 16:24

Испания помете САЩ

Световният шампион Испания помете с 4:0 като гост САЩ в приятелска среща. "Ла Фурия Роха" изигра страхотно първо полувреме, в което възпитаниците на Висенте дел Боске буквално се забавляваха на терена, показаха много красив и атрактивен футбол и вкараха "само" три гола на противника си - чрез Сантяго Касорла (28-а, 41-ва) и Алваро Негредо (32-ра). След почивката за испанците се разписа и Фернандо Торес (73-та), с което той оформи крайния резултат. В титулярния състав на Испания не бяха включени някои от най-големите звезди на тима - вратарят Икер Касийяс, защитникът Карлес Пуйол, халфовете Чавиер Ернандес и Андрес Иниеста, крилото Педро Родригес и нападателят Фернандо Торес.
Дългоочакваната контрола между Бразилия и Холандия, играна в Гояния, завърши разочароващо за привържениците, които очакваха голов спектакъл, след като двата отбора не успяха да си отбележат нито едно попадение, завършвайки при резултат 0:0. Домакините завършиха с човек по-малко, след като Рамиреш получи втори жълт картон в 79-ата минута. Робин ван Перси пропусна най-чистото положение за "лалетата", докато Неймар и Робиньо бяха най-близо до гола за домакините.