07/03/11 14:32

Джокович надви Надал във финала на Уимбълдън

Джокович надви Надал във финала на УимбълдънСърбинът Новак Джокович победи испанеца Рафаел Надал на финала на Уимбълдън в неделя и спечели първата си голяма победа в престижния тенис турнир.В продължилия два и половина часа мач Дковочи взе първите два сета с резултат 6:4 и 6:1, Надал успя да вземе третия, но в четвъртия отстъпи с 6:3. Така в рамките на сезона Джокович отбеляза пета победа над испанеца, но пък Надал е триумфирал в срещите им 16 пъти.Заедно с трофея от Големия шлем сърбинът отвоюва от Надал и титлата първа ракета в света.Ден по-рано в женския финал чехкинята Петра Квитова се наложи над рускинята Мария Шарапова в два сета с 6:3 и 6:4.