07/08/11 05:21

Има шанс националният отбор по волейбол да е сред финалистите

Българският национален отбор по волейбол за мъже загуби тежко с 0:3 гейма от Аржентина. Мачът бе втори от група „Е” на финалите в Световната лига в Полша. Южноамериканците спечелиха първия с 25:17, втория с 25:22 и третия с 25:22. След тази загуба шансовете България да продължи в следващата фаза остават минимални, а Аржентина се класира за полуфиналите в турнира, където ще играе срещу Русия или Бразилия.

Българският национален отбор по волейбол за мъже все още има шанс да намери място на финалите в Световната лига. Ето и възможностите:

1. Ако Италия спечели срещу Полша с резултат 3:2, България победи Италия с 3:0 или 3:1 и Аржентина победи Полша с 3:0 или 3:1. Тогава Аржентина ще има девет точки, България – 4, Полша – 3, а Италия – 2.
2. Ако Италия спечели срещу Полша с резултат 3:1 или 3:0, България победи Италия с 3:0 или 3:1 и Аржентина победи Полша с 3:0 или 3:1. Тогава Аржентина ще има девет точки, България – 4, Италия – 3, а Полша – 2.
При всеки друг изход от оставащите три мача България ще отпадне от турнира.