07/13/11 15:44

Уругвай среща домакина Аржентина на 1/4-финалите

Тимът на Уругвай победи Мексико с 1:0 и ще срещне Аржентина на четвъртфиналите на Копа Америка. Двубоят между двата колоса на Латинска Америка е тази събота. "Урусите" имаха две равенства в първите си мачове и се нуждаеха от задължителен успех, за да продължат напред. При победа на Мексико "ацтеките" щяха да се класират за фазата на директните елиминации, но това трудно можеше да стане с експерименталния състав, с който мексиканците се представиха на турнира. Единственото попадение в двубоя в Ла Плата отбеляза Алваро Перейра в 15-ата минута. Защитникът на „Порто“ се оказа най-съобразителен след удар на Диего Форлан от фаул и недобра намеса на вратаря Луис Ернесто Мичел. В крайна сметка Уругвай финишира с 5 точки и остана на второ място в групата след тима на Чили, който събра 7. Лидерите в група се добраха до победата си срещу Перу с щастлив гол в добавеното време. Всъщност попадението беше автогол на резервата Андре Мартин Карийо. Същевременно суперзвездата на европейския клубен шампион „Барселона“ Лионел Меси счупи личния си рекорд за най-много изиграни мачове в рамките на един сезон. 24-годишният аржентинец вече има 65 срещи за сезон 2010/2011 година.