08/18/11 20:01

ЦСКА допусна поражение в Румъния. Литекс загуби от Динамо Киев с 1:2

ЦСКА загуби с 0:2 гостуването с на Стяуа. Мачът бе първи между двата отбора от плейофната фаза на турнира Лига Европа. Първият гол вкара Галамац в 16-ата минута с глава, а второто попадение бе дело на Тату в 77-ата минута.
В 89-ата минута на двубоя румънският играч на ЦСКА Янис Зику не успя да вкара на празна врата след като уцели българския защитник на румънците Валентин Илиев.
Преди мача президентът на румънците Джиджи Бекали каза, че мачът ще свърши 2:0 за Стяуа и се оказа прав.
За последно двата отбора играха през 2004 година в турнира за Купата на УЕФА. Тогава Стяуа печели с 2:1 в първия, а на реванша в София резултатът е 2:2, с което румънците отстраняват „червените”.
Реваншът е след седмица на стадион „Васил Левски”.

Българският шампион Литекс загуби от украинския гранд Динамо Киев с 1:2 в първи мач между двата отбора от плейофната фаза на турнира Лига Европа.
Първо, Нинкович откри от дузпа в седмата минута. Тя бе отсъдена за нарушение на Винисиус Баривиера.
Няколко минути по-късно Христо Янев вкара страхотен гол за 1:1 след удар от далеч.
През второто полувреме добра атака на гостите бе завършена с хубав гол на Браун в 77-ата минута.
Реваншът е след седмица на стадион „Валери Лобановски” в Киев.

Изт.: Агенция Фокус Спорт