08/25/11 13:11

Арсенал стигна до групите с успех в Удине

Арсенал стигна до групите с успех в Удине Лондонският Арсенал успя да стигне до груповата фаза на Шампионската лига въпреки кадровия срив в състава му с напускането на някои от най-силните му фетболисти. В сряда воденият от французина Арсен Венгер отбор успя да надделее трудно в реванша срещу италианския Удинезе на чужд терен с 2:1. След като в първия мач лондончани бяха успяли да постигнат минимална победа с 1:0, снощи в Удине до края на първото полувреме те бяха изгубили аванса си след гол на Антонио ди Натале. Робин ван Перси обаче изравни 10 минути след подновяването на играта след пас на бразилеца Жервиьно – едно от новите попълнения на Арсенал. Малко по-късно пък капитанът на италианците ди Натале изпусна дузпа, спасена от вратяра Шчесни. Мачът бе окончателно решен с гол...