08/28/11 17:28

Формула1: Фетел мачка и на "Спа"

Брюксел, Белгия /КРОСС/ Пилотът на Ред Бул Себастиан Фетел успя да спечели Гран при на Белгия след 44 зрелищни обиколки на пистата "Спа" с много изпреварвания и обрати, предаде formula1.bg. Този път времето бе по-благосклонно към пилотите и дъжд не заваля през цялото състезание. Това естествено веднага се отрази и на темпото на пилотите. Втори остана неговият съотборник Марк Уебър, Трети пък завърши Дженсън Бътън с Макларън, който направи отлично състезание и успя от 13 да достигне до почетната стълбичка. Фернандо Алонсо трябваше да се задоволи с четвъртата позиция, след като не успя да оползотвори пълноценно своите гуми, а пето и шесто място бе отредено за пилотите на Мерцедес Михаел Шумахер и Нико Розберг.
Източник: Информационна агенция КРОСС