08/30/11 08:02

Пиронкова с победа, Димитров със загуба на старта на US Open

Пиронкова с победа, Димитров със загуба на старта на US Open Цветана Пиронкова започна участието си на US Open с победа с 6:2, 6:3 гейма срещу Виржини Разано от Франция. Най-добрият български тенисист Григор Димитров обаче отпадна в първия кръг след загуба в три сета от седмия в света французин Гаел Монфис - 6:7 (4), 3:6, 4:6. В следващия кръг Пиронкова ще играе срещу китайката Пън Шуай. Мачът между двете е в сряда. Победата в първия кръг на състезанието донесе на българската тенисистка 19 хиляди долара от наградния фонд и 100 точки за световната ранглиста, където в момента заема 50-о място. Досега Пиронкова беше загубила и двете си срещи с 28-годишната Разано. Срещу 13-ата в света Пън Шуай Пиронкова е играла само веднъж - на турнира в Хобарт в началото на тази година. Тогава китайката се наложи с 2:6, 6:3,...