09/10/11 08:30

Надал съкруши Родик и допълни финалната четворка

Рафаел Надал е последният полуфиналист в тазгодишното издание на US Open. Испанецът продължава като единствения без загубен сет в турнира и надигра повече от категорично надеждата на домакините Анди Родик с 6:2, 6:1, 6:3. Надала започна уверено двубоя и поведе с 4:0 в първия сет. Той успя след това да пробие сервиса на Родик шест пъти и затвори мача след 1 час и 53 минути игра. Настоящият шампион Надал, който е поставен под номер две в основната схема на, ще се изправи в битка за място на финала с Анди Мъри. Испанецът вече победи шотландеца в полуфиналите на Ролан Гарос и Уимбълдън през тази година, но ракета номер едно на Великобритания надви Надал точно в топ 4 на US Open през 2008 година.  Другият полуфинал е между Новак Джокович и Роджър Федерер.