09/10/11 19:05

Стилиян с красив гол, Вила с равенство срещу Евертън

Астън Вила успя да измъкне равенство 2:2 при гостуването си на Евертън в мач от 4-ия кръг на английското футболно първенство. Стилиян Петров беше титуляр за гостите и се отличи с хубав гол при изравняването за 1:1. Евертън беше по-добрият отбор през първото полувреме и съвсем логично се прибра на почивка с гол преднина.  Негов автор бе Леон Осман, а попадението дойде след грешка на Стилиян Петров. В 19-ата минута Евертън застраши вратата на Астън Вила, българинът изчисти, но не особено успешно и топката попадна в Тим Кейхил, който намери Осман, а той бе точен за 1:0 в полза на домакините. След гола имаше известно затишие в играта и пред двете врати липсваха по-сериозни положения. Второто полувреме Вила опита да натисне малко повече, за да търси изравняване и евентуална победа. В 53-ата минута гостите трябваше да получат правото да изпълнят дузпа, но съдията не видя как Лейтън Бейнс бе задържан от Бари Банана в наказателното поле. В 63-ата минута Стилиян Петров се реваншира за грешката си от първия гол и изравни резултата.