09/11/11 21:21

Лудогорец се подигра със Славия - 6:0

Лудогорец разгроми Славия с 6:0 и излезе начело във временното класиране на "А" група. Тимът от Разград събра 13 точки, колкото има и Литекс, но новакът в елитния футбол е с по-добра голова разлика.В  23-та минута Емил Гъргоров, оставен непокрит от белите защитници, с точен удар с левия си крак от около петнадесетина метра изпрати топката в мрежата на Стефано Кунчев и символичните домакини от Лудогорец, играещи в Каварна, поведоха с 1:0.В 31-та минута Галин Иванов бе изгонен, като в рамките на няколко секунди получи жълт и веднага след това нов жълт картон, първо заради нарушение, след това за реплика към главния съдия Антон Генов.Разградчани се възползваха по най-добрия начин от численото си превъзходство, а герой на мача стана капитанът Емил Гъргоров. В 52-та минута след добра атака по десния  фланг Михаил Александров подаде към  Емил Гъргоров, който от малкото наказателно поле направи резултата 2:0.В 58-та минута Александров с точен удар от границата на наказателното поле увеличи на 3:0.