09/11/11 22:12

Сърбия, Русия, Чехия и Италия прескочиха групите

Вече са ясни общо шест отбора, които си гарантираха участие в следващата фаза на европейското първенство по волейбол в Австрия и Чехия. Освен Словакия и България от нашата група D, това са Сърбия, Русия, Чехия и Италия. Все още обаче никъде не е ясно кой ще заеме първите места, даващи право на участие директно на четвъртфиналите и кои ще са отборите завършили на втора и трета позиции в групите, което отрежда участие в един мач повече – плейоф за класиране във финалната осмица. В група А втора победа спечели Сърбия, като този път се наложи с 3:1 (25:9, 25:23, 23:25, 25:23) над Словения. В другия мач тук се изправят домакина Австрия и Турция. Засега Сърбия е с 6 точки, Словения е с 3, а Австрия и Турция с 0. В група В остана интригата за първото място, след като Русия и Чехия вече са с по две победи. Руснаците биха Португалия с 3:1 (25:15, 23:25, 25:22, 25:13), а чехите спечелиха с 3:0 (25:20, 25:14, 25:20) срещу Естония.  Русия е лидер с 6 точки, Чехия е с 5, Португалия е с 1, а Естония с 0.