09/13/11 15:38

България ще играе плейоф с Естония за класиране на 1/4-финал срещу Русия

Българският национален отбор по волейбол ще трябва да играе плейоф с Естония, за да се класира на четвъртфинал срещу фаворита Русия. Осминафиналният сблъсък е днес от 19,00 часа и при успех на 1/4-финал играем срещу руснаците на 15 септември от 16,00 часа. Нашите, които взеха втора победа в група „D“ с 3:1 над Германия, са със 7 точки, но Полша без титулярите си подари на Словакия първото място, като загуби с 1:3 гейма. На всички специалисти остана огорчението, че европейският шампион реши да не играе и направи театър „ала Бразилия на световното миналата година”. Бартош Курек заедно с Пьотр Грушка, Михал Кубяк, Лукаш Зигадло и Мрачен Моздзонек, които са основата на тима, не се изпотиха, след като изгледаха срещата от квадрата на резервите, а вместо тях играха самите резерви. Това изведе словаците начело в подреждането и остави поляците трети, с което и двата отбора избегнаха пътя на България към двубой с Русия. По-този начин Словакия, която се класира директно на четвъртфинал, ще срещне победителя между Полша и Чехия. "Сборная" очаквано пренебрегна всякакви сметки и надделя над Чехия с 3:0 в последната си среща от група „B“ и завърши като лидер в нея. Тимът си гарантира директното участие на четвъртфиналите, където ще чака победителя между България и Естония.