09/13/11 20:34

Нов руски успех в 4-ия етап на колообиколката, Грашев запази жълтата фланелка

Добрич /КРОСС/ Пореден руски успех извоюва Тимофей Крицки от отбора на Итера Катюша в четвъртия етап на Международната колоездачна обиколка на България днес. В него двуметровият богатир от Московска област бе най-бърз по 154-километровото трасе от Шумен до Добрич, като измъкна победата буквално в последните метри преди финала, като изпревари със силен финален спринт българина Светослав Чанлиев-Чарли от тима на Коня Шекерспор Вивело. Руснакът записа време 3:35.27 часа. Със същото време е и Светослав Чанлиев, а трети остана Николай Михайлов от френския тим Прованс, на 16 секунди от победителя. Как мина този етап. 5 км след старта в Шумен, от основната група се откъснаха петима състезатели – Емануел Кишерловски от Лоборика, французинът Виктор Мазойер от Прованс, норвежецът Ойсен Стакленген от Пуулс Банк, Тимофей Крицки и нашият Чарли. На 61-вия км височинната премия за катерачи от ІІІ  категория в Девня спечели Кишерловски. Премята за катерачи на 82 км също от трета категория пък взе Тимофей Крицки. След височинната премия на Аксаково, французинът Виктор Мазойер отпадна физически и бе „прибран” от основната група. Разликата между бегълците и основната група в един момент стана 3:50 минути. Основната група обаче подгони четворката и разликата започва да се топи