09/15/11 09:48

Ман Юнайтед почна с хикс в Шампионска лига, Трабзонспор шокира Интер насред Милано

Лисабон, Португалия /КРОСС/ Подобно на носителя на Шампионската лига Барселона и другия финалист от миналата година Манчестър Юнайтед не започна добре тазгодишната си кампания по терените на Стария континент (б.р. Барса завърши 2:2 с Милан в Каталуня). Шампионите на Англия достигнаха едва до 1:1 при гостуването си на Бенфика в откриващата си среща в най - престижния клубен турнир. Домакините излязоха изключително мотивирани срещу фаворита в своята група и съвсем заслужено поведоха в 24 - ата минута с попадение на Оскар Кардосо. В тези минути играчите на сър Алекс Фъргюсън не можеха да направят нищо смислено на игрището, но все пак неостаряващият Райън Гигс в 42 - ата минута изравни след една от много малкото опасни атаки на гостите. През втората част англичаните опитаха да наложат своята воля, но добрите изяви на вратаря и защитата на "орлите" не позволиха на Юнайтед да стигне до гол. От своя страна лисабонци далеч не се бяха отказали от успеха, като с контрааките си португалците затрудняваха максимално защитата на "червените дяволи", но сериозен пропуск на Нолито в края лиши домакините от пълния актив от точки. Българският нападател Димитър Бербатов отново не влезе в игра за Юнайтед и остана на пейката до края на двубоя. Най - голямата изненада в снощните мачове поднесе Трабзонспор