09/19/11 16:03

„Наполи“ приземи „Милан“ след хеттрик на Кавани

Отборът на „Наполи“ победи тима на „Милан“ с 3:1 в дербито от третия кръг на италианската Серия „А“ и по този начин оглави класирането в шампионата. Бившият фуболист на „Ливърпул“ Алберто Акуилани откри резултата още в 12-а минута. Антонио Касано центрира на главата на Акуилани, който с фамозен удар препарира стража на домакините Морган де Санктис. Броени секунди след попадението на „росонерите“ тимът на „Наполи“ изравни с гол на Едисон Кавани. Уругваецът се разписа след страхотен удар от воле. В 36-а минута на срещата отново Кавани вдигна на крака близо 60 000 души на стадион „Сан Пауло“ с втория си гол в срещата. Шест минути след почивката уругваецът довърши „Милан“ с третия си гол, оформяйки своя хеттрик в срещата. До края на двубоя футболистите на „Милан“ се опитаха да се върнат в мача, но с пропуски се отчетоха Алешандре Пато и Ел Шаарави. След изиграването на срещите от този кръг, „Наполи“ оглавява класирането с актив от 6 точки и по-добра голова разлика от втория „Ювентус“. „Милан“ пък се намира на 18-о място с актив от една точка.