09/20/11 21:45
(http://e-vestnik.bg/)

В десетката: Ще останем в историята

„Народ, който не строи музеи, храмове, пътища, няма да остане в историята“   
В. Рашидов

Музеят на социалистическото изкуство. Снимка: Булфото

Чета Сула какво е написал за „Музея на СОЦИАЛИСТИЧЕСКОТО изкуство“ и смятам, че е не е съвсем прав.

Да, знам, нашият строй е несъвършен, хората правят грешки, дори и министрите, когато правят музеи.

Всеки прави грешки, но важно е кой как реагира на тях.

Затова искам да споделя идеята си за „Музей на новото бъдеще на България“, който ще ни спести всички тези разходи по нови музеи, и който ще трябва да построим – без значение дали сега или след 50-60 години. Само трябва да предвидим място за разширение, ако го построим сега. Той хем ще ни остави в историята, хем ще учи бъдещите поколения на вечните истини за живота такива, каквито са. Музей, който ще привлича посетители от цял свят, ще носи постъпления от твърда валута, ще привлича трафик по българските магистрали и ще харчи ток от българската АЕЦ.

Музеят ще се намира в Банкя, на метростанция „Футболна поляна“, малко встрани от суетата на бизнес сити „Банкя“ (но достатъчно близо, за да може работещите и посетителите в бизнес ситито да го посещават), на удобен изход от магистрала „Вършец“, до стадион „Витоша Бистрица Ипон Арена“, най-големият закрит стадион в Европа само за футбол.

Музеят ще може да се посещава с комбиниран билет заедно с българския „Лувър“, българския исторически Дисниленд „Хан Крум“ (уникален в света, по идея на Б. Д.) и българския архитектурен резерват „Слънчев бряг“.

Музеят ще съдържа поучителни произведения на изкуството и артефакти от Втория златен век на България, както и демонстрационни мултимедийни инсталации.

Пред входа му, на площадчето с фонтана ще има модерен паметник с форма на спирала, устремена в небето и вечността (това е демонтираният и реновиран паметник от НДК), който символизира вечно растящия кредитен рейтинг на България.

Вътре, в прохладните климатизирани помещения, отделен шкаф с бронирани стъкла е предвиден за наградите и предметите на държавническата дейност от Новото българско възраждане, започнало през второто десетилетие на 21-ви век. Вътре е тази, наподобяваща фалос*, от фондация занимаваща се с проблемите на плодовитостта и дело на най-великия скулптор между българските политици, Вежди Рашидов,  зимна шапка с инициалите NYPD, медали, ордени, генералска униформа, листчета с думи на английски, балсамирана филия с мас и др. Върху специален пиедестал, увит с гръцкото знаме, е наградата от гръцките фермери - „Златен хеликоптер“ и благодарствен плакет.

В залата, посветена на уникалната фискална политика на България, чиято слава се носи по всички контитенти, централна роля играе паното „Светът се учи от България“, в която жена на средна възраст - (немкиня, ако се съди по значката на ревера?), нисичък къдрав французин и висок тъмнокож американец си водят бележки, докато българският премиер показва графика с икономическите показатели на България след 2009-та година.

Да не забравяме, че по износ на висшисти на глава от населението България от десетилетия твърдо държи първото място в Европа и от година на година уверено се доближава до първото място в световен мащаб.

Залата на българското национално единство „Христо Стоичков“, ни посреща с мултимедийни прожекции на головете на българския национален отбор по футбол от 1994-та година, като всеки посетител може да използва ултрамодерния 3d скенер, за да постави себе си на мястото на голмайсторите във филма и да се почувства горд, че е българин, а срещу 35 модерни (деноминирани от втората деноминация) лева ще може да ...

Публикувана на 09/20/11 21:45 http://e-vestnik.bg/12707/v-desetkata-shte-ostanem-v-istoriyata/
Facebook TwitThis Google del.icio.us Digg Svejo Edno23 Email

Свързани новини:

новини от България
graphic
спортни новини
graphic

Бързи връзки


Търсене


Архив

RSS Абонамент

Новини от Грамофон

"Новини от Грамофон" - Следете последните новини от България и чужбина обединени на едно място. Обновяват се през 1 минута.

 

  •  

Ново: Публикуване