09/27/11 17:55

Пиронкова отново не успя да се справи със Звонарьова

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна във втория кръг на турнира на твърди кортове в японската столица Токио с общ награден фонд от над 2 млн. долара. Българката загуби с 0:2 сета (5:7, 0:6) от четвъртата в световната ранглиста – рускинята Вера Звонарьова, след малко повече от час игра.
24-годишната пловдивчанка стартира отлично срещата. Тя реализира ранен пробив и запази аванса си до 5:4 гейма, когато сервираше за спечелване на сета. Пиронкова обаче не успя да вземе подаването си, след което в 12-ия гейм допусна нов пробив и загуби първата част с 5:7. Във втория сет играта на Цвети тотално рухна. Тя спечели само 7 точки от разиграни 32 и Звонарьова логично взе мача след 6:0.
С участието си на турнира в Токио Цветана Пиронкова заработи 10 575 долара и си осигури 70 точки за световната ранглиста, в която в момента се намира на 45-о място. Двубоят срещу Звонарьова беше втори за деня за българката, която по-рано доигра срещата си от първия кръг на надпреварата срещу аржентинката Хисела Дулко, която надигра с 2:0 сета (7:6, 6:1).