10/02/11 07:51

Българските самбисти - с 27 медали от Балканиадата по самбо

Сливен /КРОСС/ 58 медали бяха раздадени на Балканиадата по самбо за момичета и момчета в Сливен. От тях 27 спечелиха българските самбисти - 13 златни, 8 сребърни и 6 бронзови.Балканските шампиони на България са Денислав Иванов в кат. 38 кг, в категория 41 кг. златото завоюва Илиян Скачев, Дончо Павлов в кат. 45 кг., в кат. 49 кг. Кирил Пеев. В кат. 53 кг. шампион на Балканите е Петър Дамянов, в кат. 57 кг. златото е за Калоян Раднев, Атанас Господинов завоюва 1-во място в кат. 62 кг. и Веселин Иванов в кат. +67 кг.При момичетата Балканската титла завоюваха Цветомира Димитрова в кат. 38 кг., Веделина Василева в кат. 41 кг., Натали Сосерова в кат. 45 кг., Бетина Темелкова в кат. 49 кг и Десислава Цонева в кат. + 53 кг.В отборното класиране на I-во място се класира отборът на България. Втори се нареди съставът на домакините от СК "Еврохолд - Ставен", но те отстъпиха позицията си на представителите на Гърция. Трети в пренареждането станаха самбистите на Румъния.Спортна екипировка на състезателките на СК "Еврохолд - Ставен" /Сливен/ подари фирма - спонсор на проявата.75 състезатели участваха в спортната надпревара. Домакини на Балканиадата бяха спортен клуб „Еврохолд - Ставен" - Сливен и Българската федерация по самбо.