10/13/11 17:50

Рафа Надал аут от Шанхай

Шанхай, Китай /КРОСС/ Флориан Майер записа една от най-ценните победи в кариерата си, отстранявайки Рафаел Надал със 7-6(5) 6-3 в среща от трети кръг на Мастърса в Шанхай, предаде tenniskafe. Намиращият се под №23 в ранглистата германец изнесе великолепен мач, в който показа най-доброто от играта си - един куп нестандартни решения, сервис-воле, атаки от форхенд и бекхенд, неочаквани къси топки и железни нерви в ключовите моменти. Рафа не изнесе най-силния си мач, особено що се отнася до играта си в геймовете, когато посрещаше и за целия двубой не успя да достигне до нито една точка за пробив. Испанецът завърши мача с 19 уинъра и 24 непредизвикани грешки срещу 29/28 за противника си. Срещата започна със сериозно предимство за сервиращите, които без никакви проблеми задържаха подаванията си, но се стигна до 4-5 и сервис на Надал